e- mail

Witam!
Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, pisz na maila: dom.ogrod.las@gmail.com
Pozdrawiam
Neti

piątek, 23 maja 2008

Właśnie dobiegają końca prace z instalacją: ogrzewanie- kaloryfery, podłogówka, woda...


Mój mąż zanim zdecydował się na daną ekipę zrobił "casting":) Wybrał sześć sprawdzonych firm, głównie z polecenia i poprosił o przedstawienie kosztorysu prac. Każdej firmie mówił to samo, a różnica w ofertach wynosiła między najtańszą a najdroższą... 15 tysięcy!!! Za to samo. No poza tym, że ta najdroższa ekipa wcale nie chciała tego zrobić  najlepiej!  

* "to Pan sobie ukryje podwieszanym sufitem" - jakim podwieszanym sufitem, nie mam mowy!!! 
*  "tego się nie da tak zrobić"- oj ja ja lubię taki tekst, nie da się ? Jak to się nie da? Jak się chce to się wszystko da!!!,   
* "to się nie sprawdzi" - oczywiście, sprawdzi się tylko mikro pracy, makro kasy. Nie ma to jak fachowcy!
* "tak się nie robi" - najlepiej tak powiedzieć, byleby jak najmniej się napracować.

Powyżej to ulubione cytaty castingowych ekip. Jednym słowem porażka. Z sześciu firm dwie były najbardziej konkretne. Wybraliśmy dwóch starszych panów, którzy  wyglądali na fachowców. Nie, nie  z wyglądu, ale z tego co mówili!  Wcale nie najtańsi, ale warto było! Dla nich nic nie było problemem, zrobili wszystko tak jak chcieliśmy. Super.


rury prowadzące do kaloryferówogrzewanie podłogowe w pralni

 
 W tym miejscu będzie wanna. Rurki od ogrzewania ułożone są specjalnie w tym miejscu, gdyż będą ogrzewały wannę, a woda tak szybko nie wystygnie:)) Sprawdzone.


W salonie położone jest ogrzewanie podłogowe. Będzie też kaloryfer, na wszelki wypadek.  W salonie będą panele, jednak pomimo to zdecydowaliśmy się na podłogówkę. Komfort chodzenia czy siedzenia na podłodze jest bez porównania.  Bez względu czy to płytki czy panele. Również sprawdzone!!!
W salonie mamy duże 3 metrowe okno. Pod oknem nie mogły iść rurki od podłogówki. Dlatego, położona jest mata elektryczna która w czasie mrozów będzie włączana.  Dzięki temu nie będzie ciągnęło od okna:)

 skrzynki od ogrzewania podłogowego i kaloryferów


Piec z podajnikiem,  na ekogroszek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :))
Pozdrawiam i zapraszam ponownie :))